Як використовувати профіль тіньового шва з LED-підсвічуванням
Каталог товарів
- Розпродаж!Детальніше
Тіньовий шов
Профіль тіньового шва 10×25 мм, без покриття
Алюмінієвий профіль для тіньового шва без покриття, або з фарбуванням у Ral колір. Довжина 3000 та 1950 мм.
Профіль застосовується для створення тіньового шва між стіною і стелею з гіпсокартону 12.5 мм, щоб уникнути стикування і створити ефект стелі, що парить. Дозволяє створити дистанцію від стіни 10 мм та глибиною 25 мм.
При таких розмірах шов практично не проглядається по глибині і …
Ще кілька років тому навіть професійні дизайнери не особливо уявляли профіль тіньового шва, що це і що з ним можна зробити. Зараз він поступово витісняє типові периметрові профілі декоративних стельових систем. Це відбувається завдяки його вдосконаленій конструкції та розширеному оформлювальному потенціалу.
Для чого використовується тіньовий шов
Лінія розмежування будь-чого – завжди найнепередбачуваніше і проблемне місце. Це повною мірою відноситься до лінії периметра декоративних стель. Крім того, створити ідеальний стик досить складно, ще складніше – приховати технологічні зазори.
Типових рішень було два:
- Розмістити по лінії периметра стельовий плінтус;
- Закрити декоративними пластиковими накладками у тон стелі.
Обидва варіанти мають своїх шанувальників та продовжують існувати. Однак накладні вироби не завжди доречні у сучасному інтер’єрі та не всім подобається. З накладками справа ще складніша. І складнощі починаються з розбіжності відтінків накладки та площини стелі. Знайти деталь точно в тон трохи простіше, ніж золотий самородок у місті. Навіть якщо якимось дивом вам вдалося досягти ідеалу, зовсім не факт, що згодом колір накладки не зміниться.
Крім суто естетичних претензій до стандартних варіантів маскування стику є і технічні претензії. Кріплення будь-яких периметрових деталей на стелі за визначенням є більш трудомістким, ніж аналогічні операції на рівні підлоги.
Якщо є непереборний недолік, його можна спробувати перетворити на гідність. З технологічними стельовими проміжками це вдалося. Рішення втілилося як тіньового шва. Хоча профіль для створення тіньового шва можна купити ще не в кожному будівельному магазині, він вже цілком доступний.
Профіль використовується як відповідальний елемент закріплення стельової системи замість типових елементів. Принципова відмінність тіньового профілю від типових – збільшений розмір технологічного зазору. Після закінчення монтажу стелі щілина між ним та стіною виглядає як тонка темна лінія, що окреслює контур.
Особливості популярних в Україні моделей тіньового шва
В інтер’єрах використовуються два типи стельових систем: натяжні та підвісні. Натяжна стеля є суцільним полотном, що повторює обриси кімнати і зафіксоване по периметру. Підвісні стелі конструктивно та технологічно складніше, їх збирають із гіпсокартону, закріплюючи листи на підготовленому каркасі. Відповідно, випускається два типи: стельовий тіньовий профіль та профіль тіньового шва для підлоги.
Варто зауважити, що крім периметрових профілів існують так звані сепараційні або тіньові роздільники, які використовують для сегментації площини. Це спрощує монтаж великих натяжних полотен і підвищує надійність всієї системи. Тіньовий роздільник може бути видимою межею функціональних зон приміщення.
Тіньовий профіль для натяжних стель
Профіль для кріплення натяжної стелі зовні дуже схожий на стандартний h-подібний для типової гарпунної системи. Відмінності на перший погляд незначні: передня площина профілю нахилена всередину, задня губа коротша, ніж у типового, і сам профіль помітно ширший. Елементи конструкції можуть бути пофарбовані в чорний колір для більшої виразності тіні.
Профіль з льодом-підсвічуванням має всередині додатковий простір для фіксації світлодіодної стрічки. Стрічка розташовується або так, щоб потік світла був спрямований у бік стіни або суворо вниз.
Світло, що виходить з-за стелі, розмиває його контури, створюючи ілюзію невагомості в повітрі. Для більшої виразності ефекту в зазор між стелею і стіною можна вставити світлорозсіювальні вставки.
Внутрішній простір профілю контурного підсвічування поділено на дві борозни: одна призначена для фіксації полотна, друга – для встановлення світлодіодної стрічки. Ця борозна повністю перекривається полотном і вдень її присутність непомітна. Світловий потік донизу крізь напівпрозоре полотно створює додатковий контур по периметру.
Профіль для підвісних стель
У конструкції підвісної стелі тіньовий профіль входить у силовий каркас. В основі перерізу та ж h-подібна конфігурація з додатковою площиною для кріплення ГКЛ. Від стандартного периметрового профілю тіньова модифікація відрізняється більшою шириною зазору. Випускаються моделі для прихованим підсвічуванням.
Графіка тіньових швів з тим самим успіхом використовується і для окреслення периметра над підлогою. Для підлоги використовується Г-подібний прихований плінтус із вузькою вставкою.
Покриття профілю тіньового шва
Технологічно елементи конструкції повністю ховаються під стельовою конструкцією і нанесення додаткових покриттів необов’язково, виключаючи профіль тіньового шва з підсвічуванням, встановлений на ділянках, що переглядаються. Для досягнення бажаного декоративного ефекту можна придбати анодований виріб або замовити фарбування в колір.
Як монтувати тіньовий шов
Профіль для створення тіньового шва кріплять до стін, вирівняних чорновим оздобленням. Технологія монтажу не має принципових відмінностей від технології встановлення типових елементів стельової конструкції.
Спочатку по периметру приміщення прокреслюють замкнуту горизонтальну пряму для позначення рівня стелі. На цьому етапі точність має вирішальне значення, і для цього рекомендується використовувати лазерний рівень.
Потім по периметру дюбель-цвяхами кріплять профіль. Стандартна довжина відрізка становить 3 метри і кожен елемент фіксують як мінімум у 4 точках, додатково проклеюючи кожну з них стрічкою ущільнювача.
Кріплення рекомендується виконувати дюбелями з грибоподібним капелюшком для досягнення максимального контакту профілю зі стіною. Монтаж дюбель-цвяхів виконується класичним способом: вкручуванням дюбеля в підготовлений отвір з наступним встановленням шурупа.
Повороти по периметру виконуються запилюванням профілю під потрібним кутом. Місця стиків та поворотів підсилюють спеціально передбаченими металевими вкладками.
Ціна тіньових швів цілком доступна масовому покупцеві. Не єдиний аргумент, щоб профіль тіньового шва купити замість класичних деталей. Його використання відчутно спрощує та здешевлює монтаж стельової системи. А також надає можливість створення незвичайних світлових ефектів.