У давнину декор приміщення був єдиний ансамблем. Підлога, стіни та стеля гармонійно доповнювали один одного. Для обробки підлоги використовували натуральні матеріали, які дійшли до наших днів. Розвиток накладного підлогового покриття зазнавав змін, у міру освоєння нових матеріалів та технологій. Цей фактор відноситься і до елементів оздоблення. Популярний сучасний плінтус прихованого монтажу з алюмінієвого профілю стане відмінним доповненням і до натуральних кам’яних, і модних паркетних або ковролінових підлог.
Підлога: стародавні часи
З часів Стародавнього Єгипту люди вміють майстерно обробляти камінь. Прикладом цього є кам’яні підлоги в гробницях фараонів. Цей матеріал наділений масою унікальних властивостей:
- неперевершена міцність;
- зносостійкість та стійкість до стирання;
- екологічність;
- відсутність гнильних процесів.
Старовинні майстри створили технологію монтажу покриттів для підлоги, яка практично не змінилася і сьогодні. Розвиток гончарного ремесла сприяв створенню керамічних покриттів для підлоги. Сьогодні підлогова кераміка користується підвищеним попитом у власників квартир, офісів та підприємств. Це пояснюється колосальним асортиментом продукції та її довговічністю. Подібна підлога, разом з плінтусом прихованого типу, додасть кімнаті вишуканості та затишку.
У римську епоху кам’яна підлога отримала новий матеріал – мозаїка. Маленькими кам’яними плитками прикрашали лазні, які мали популярність у знаті.
Середньовіччя: використання деревини
Епоха пізнього середньовіччя, саме готичний період, славиться створенням мозаїчного паркету. Майстри не лише навчилися обробляти деревину, а й правильно розщеплювати її на окремі фрагменти. Після обробки паркетні дощечки укладалися, утворюючи складний орнамент. Цей натуральний матеріал має такі характеристики:
- гарна звуко- та тепло-ізоляція;
- довговічність;
- екологічність;
- естетична привабливість.
Подібна підлога обов’язково натиралася різними складами. Це дозволяло не тільки зберегти його красу, а й продовжити термін служби. Європейські аристократи того часу воліли прикрашати підлогу в будинках спеціальною паркетною цеглою. Плашки виготовляли із цінних порід дерева та викладали за складною схемою.
ХVІІІ століття: нові технології
У другій половині ХVIII століття було створено перший в світі лінолеум. Це
покриття складалося з такої суміші:
- смола;
- живиця;
- барвник;
- віск;
- олія льону.
Сильно розігріту суміш наносили на основу тканини і давали застигнути. Такий лінолеум, незважаючи на його натуральний склад, мав низьку зносостійкість і стійкість до забруднень.
Тільки після початку виробництва ліноксину з лляної олії, винайденої Фредеріком Уолтоном в Англії, лінолеум набув достатньої стійкості до стирання. Масове виробництво сировини істотно здешевило покриття для підлоги, що сприяло його поширенню у світі. Сучасний прихований плінтус чудово поєднується не тільки з підлогами з натуральних матеріалів.
Універсальний оздоблювальний матеріал чудово поєднується з лінолеумом, захищаючи його краї від дії вологи.
Наші дні
Починаючи з ХХ століття технології отримали стрімкий розвиток. Відкриття в 1913 році полівінілхлориду (ПВХ) послужило потужним поштовхом для утворення нового напряму: підлогових ПВХ покриттів.
Незалежно від вибраного виду накладного покриття для підлоги, плінтус зробить закінченим образ кімнати, підкреслить геометрію приміщення.
0 коментарів