097-577-63-33   050-144-94-00

Оформлення кімнати без підлогового плінтуса — популярний наразі тренд серед дизайнерів. Такі інтер’єри мають не лише лаконічний і сучасний вигляд, а й досить практичні. Однак не всі власники квартир і будинків готові відмовитися від видимого плінтуса, оскільки не розуміють до кінця переваги такого рішення та можливості, які з’являються. Тож розглянемо далі три найбільших «ЗА», чому варто облаштувати інтер’єр приміщення без підлогового плінтуса.

Чому дизайнери уникають підлогового плінтусу

Підлоговий плінтус має кілька функціональних задач:

  • приховує щілину між стіною та підлогою, куди постійно потрапляє пил і волога;
  • захищає нижню частину стіни від пошкоджень та руйнувань;
  • закриває собою комунікації у приміщенні.

Однак звичайний плінтус для підлоги обмежує чимало сміливих дизайнерських рішень та сучасних технологій, які можливо реалізувати лише у кімнаті без плінтуса.

Сьогодні підлоговий плінтус в інтер’єрі вже не є обов’язковим, оскільки у моді — мінімалізм і лаконічність. Важливо обгрунтувати використання будь-якої деталі. Якщо можна без чогось обійтися не завдаючи шкоди загальному вигляду, то сміливо прибирайте це з дизайну. Крім того, звичайний підлоговий плінтус унеможливлює монтаж прихованих дверей. І цілком логічно, що сьогодні дизайнери використовують в інтер’єрі прихований плінтус, як захисний елемент для підлоги та стіни. Цей елемент одночасно створює у кімнаті ілюзію відсутності плінтуса й водночас чудово виконує усі його функції. Про інші переваги читаємо далі.

1. Візуальне розширення простору

Відсутність підлогового плінтуса у кімнаті значно розширює простір візуально:

  • з’являється можливість встановити у кімнаті будь-які меблі;
  • будь-яку шафу легко встановити впритул до стіни, щоб не утворювалися небажані щілини ззаду та збоку;
  • прихований плінтус допомагає збільшити візуально кількість квадратних метрів, оскільки підлогове покриття займає візуально більшу площу в кімнаті.

Якщо відмовитися повністю від звичайного плінтуса, а замість нього використати прихований, можна створити у кімнаті ефект ширяючої стіни. Для цього достатньо встановити спеціальний профіль, призначений для розміщення в ньому LED-стрічки.

2. Легка підтримка чистоти

Підлоговий плінтус — це одне з найзабрудненіших місць у кімнаті. На ньому завжди осідають частинки пилу та бруду. Але його складно мити, оскільки це можна зробити тільки руками. Навіть якщо у вас вдома миючий робот-пилосос, то вам все одно доведеться час від часу самостійно навпочіпки витирати плінтус вологою ганчіркою.

Якщо ви відмовитеся від звичайного підлогового плінтуса, у вашому будинку зменшиться кількість місць для накопичення пилу і бруду, а також місць, де часто застрягає сміття. А отже, ви зможете не тільки полегшити собі прибирання, а й автоматизувати його, якщо мова йде про чистоту підлоги.

3. Естетичність та привабливість

Інтер’єр без плінтуса має елегантний і сучасний вигляд. Відсутність цього елементу декору створює чистий і незахаращений вигляд, кімната стає відкритішою. Така мінімалістична естетика може доповнити різноманітні стилі дизайну, від сучасного до традиційного, і додати трохи вишуканості в будь-який дизайн.

До того ж коли у кімнаті немає плінтусів, основна увага спрямована на матеріал і текстуру самої підлоги. Якщо вона виготовлена з натуральних матеріалів, ви захочете, щоб ваші гості оцінили її вишуканість. А накладний плінтус зазвичай забирає частину цієї уваги на себе. Тому відмова від накладних рейок допоможе створити цілісний і гармонійний вигляд, оскільки погляд не відволікається на плінтус, який може конфліктувати з рештою декору.

Рекомендовані товари

Категорії: Статті

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *