097-577-63-33   050-144-94-00

Коли ми плануємо ремонт у квартирі чи будинку, то найбільше уваги приділяємо стінам, стелі, підлозі, меблям. І дуже часто забуваємо важливу істину: диявол ховається в деталях. Тому не варто ігнорувати такий елемент декору, як плінтус.

Ця довга рейка не просто приховує огріхи на стику стіни та підлоги, а й має естетичне та функціональне значення. Правильно підібраний плінтус для підлоги чудово підкреслює переваги інтер’єру й робить дизайн гармонійним. А неправильно підібраний плінтус може візуально зменшити розмір кімнати або порушити її пропорції.

Який матеріал найкраще підходить для плінтуса

З якого матеріалу має бути плінтус, цілком залежить від того, які дизайнерські завдання ви маєте вирішити. Розглянемо детальніше найпопулярніші матеріали:

  1. Дерево — екологічний та міцний матеріал, який ідеально підходить для плінтуса в спальню, вітальню та інші житлові кімнати, де завжди однакова температура й сухо. Дерев’яні рейки легко встановлювати й фарбувати, але вони вимагають ретельного догляду і не підходять для приміщень з підвищеною вологістю. Досить висока ціна.
  2. Пластик — доступний еластичний матеріал, стійкий до перепадів температури та впливу вологи, легко монтується й замінюється. У продажу завжди великий вибір різних кольорів і форм пластикового плінтуса. Але матеріал не дуже міцний, легко пошкоджується і не підлягає ремонту. Підходить для кухні, ванни, туалету та приміщень неправильної форми.
  3. МДФ — схожий за властивостями на дерево, але за ним простіше доглядати. Шпоноване або ламіноване покриття добре імітує фактура та відтінки.
  4. Алюміній — найміцніший та найстійкіший матеріал до негативної дії перепаду температур, підвищеної вологості, ударів тощо. Його легко встановлювати, ремонтувати, фарбувати та комбінувати з різним підлоговим покриттям. Підходить як для житлових, так і комерційних приміщень. З алюмінію також виготовляють плінтуси алюмінієві, який все частіше використовують у сучасних інтер’єрах дизайнери.

Якого кольору вибрати плінтус

Коли ви остаточно визначилися, з якого матеріалу встановити плінтус у кімнаті, далі вибираємо колір. Існує три варіанти ідеальних рішень:

  • До кольору підлоги — для створення класичного інтер’єру. Такий плінтус варто замовляти у виробника підлогового покриття, щоб колір ідеально співпадав.
  • До кольору стіни — популярне сьогодні рішення, але вимагає уважності під час проєктування та монтажу.
  • До дверної рами, дверних панелей або фасадів шаф — дозволяє досягти єдиної гармонії в інтер’єрі. Однак важливо правильно підібрати відтінки кольору, у цьому допоможе єдина палітра RAL.

Як вибрати плінтус до інтер’єру

Вибираючи плінтус для нового дизайну, важливо також враховувати висоту планки, структуру поверхні та тип підлогового покриття. Якщо ви плануєте покласти у кімнаті ламінат, зверніть увагу на пластиковий, дерев’яний чи МДФ плінтус. Для лінолеуму та ковроліну найкраще підходять пластикові або алюмінієві рейки. Дерев’яну підлогу або паркет чудово підкреслить дерев’яний плінтус або шпоновані рейки МДФ.

Підбір плінтуса залежить також від виду дверей та меблів, які плануєте розставити у кімнаті. Наприклад, якщо ви плануєте встановити приховані двері, то найкраще купити плінтус прихованого монтажу. Цей варіант дозволить поставити шафу щільно до стіни, це зекономить простір. Прихований плінтус не помітний в інтер’єрі, але його відсутність дуже негативно впливає на загальний вигляд кімнати.

Додаткові деталі

Деталі дуже важливі. І якщо про них подумати завчасно, можна уникнути дуже багатьох проблем в майбутньому. Наприклад, плінтус з каналом для кабелю дозволяє замаскувати комунікації, якщо в кімнаті багато оргтехніки. Якщо підібрати рейки з еластичними краями, можна приховати надто видимі огріхи стін та підлоги, а також зменшити в майбутньому потрапляння сміття та вологи під плінтус.

За допомогою плінтусу прихованого монтажу можна встановити в кімнаті підсвітку. Вона хоч і має декоративну функцію, але інтер’єр стає стильним і сучасним. Крім того, плінтус можна використати як елемент підігріву кімнати або місце для додаткових розеток. Якщо завчасно продумаєте усі найдрібніші деталі, у вас точно вийде створити інтер’єр вашої мрії.

Рекомендовані товари

Категорії: Статті

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *