Натяжні та підвісні стелі чудово маскують нерівності базової стелі й створюють затишну атмосферу у приміщенні. Однак для цілісності дизайну важливо подбати про естетичність стику усієї стельової системи. Для цього фахівці рекомендують купити профіль тіньового шва — один із сучасних оздоблювальних матеріалів, який дає змогу створити охайний шов у місці прилягання стелі до стіни.
Виріб не лише досить міцний, а й має привабливий вигляд. Залежно від побажань замовника, можна встановити профіль тіньовий з декоративним покриттям або без. Найбільшою популярністю наразі користується спеціальний профіль для LED-освітлення, що створює ефект левітуючої стелі.
Види готових профілів
Якісний профіль завжди виготовляють з високоякісного алюмінію, що забезпечує міцність і надійність конструкції. Однак залежно від цілей використовують різні рейки:
- Універсальні — для створення акуратного рівного шва між підвісною конструкцією з гіпсокартону чи натяжним полотном та стіною на відстані 10 мм. У результаті складається ефект, ніби стеля плине у повітрі. Виробляється такий профіль з декоративним покриттям і без. Не потребує додаткової фурнітури.
- Підсилені — з додатковими жорсткими ребрами, що забезпечують особливу надійність стелевої системи. Здатні витримати навіть громіздкі конструкції. Зазвичай використовуються у промислових приміщеннях.
- З каналом для світлодіодної стрічки — на вигляд трохи ширші за стандартні планки, оскільки мають в собі вмістити LED-стрічку. Підходять для будь-яких інтер’єрів, які передбачають створення красивого освітлення по периметру всієї стелі.
Переваги даного типу профілю
Використовувати профіль тіньовий для монтажу декоративної стелі варто хоча б тому, що цей виріб має низку переваг:
- швидко монтується, тому економить час;
- охайний дизайн, який чудово інтегрується в естетичну підвісну конструкцію;
- дозволяє розширити візуально простір у приміщенні;
- підходить для будь-якого оздоблення стін (фарбування, шпалери тощо);
- дозволяє відмовитися від кутових карнизів на стелі для багетів;
- доступний за ціною, коштує дешевше, ніж створення такого шва з простих кутників;
- дає змогу встановити світлодіодну стрічку.
Способи використання тіньового профіля на стелі
Дизайнери інтер’єрів сьогодні розглядають тіньовий шов як чудову альтернативу для кріплення стельової конструкції з гіпсокартону і натяжної стелі. Розглянемо найпоширеніші способи використання профіля для стелі:
- Кріплення по периметру кімнати — підходить як для гіпсокартонних плит, так і для тканини чи ПВХ плівки, щоб створити крайове освітлення. Можна створити ефект ширяючої стелі, який значно підсилюється, якщо встановити профіль з каналами для ЛЕД-стрічки.
- Світлі лінії на стелі — надзвичайно ефектне освітлення. Для цього можна використати або звичайний профіль, у якому світло відбиватиметься від металевої поверхні, або ж профіль, оздоблений світлорозсіювачем — спеціальною заглушкою для світлодіодної стрічки.
- Ефект сяючої стелі — підходить для натяжних стель та невеликих кімнат. Щоб отримати такий результат, при якому стеля світитиметься повністю, потрібно профіль сховати під ПВХ плівку з високою світлопроникністю.
Особливості монтажу
В цілому монтаж тіньового шва — процес простий і не займає багато часу. Проте, як і будь-які будівельні роботи має певні нюанси, які обов’язково треба знати, щоб все зробити якісно.
Насамперед потрібно майже ідеально вирівняти стіни. Потім на них наносимо дуже рівну горизонтальну лінію. Це краще зробити за допомогою лазерного рівня. По цій лінії кріпиться профіль, а на нього клеїться ущільнююча стрічка зі звукоізоляційними властивостями. В жодному випадку не можна залишати проміжки між профілями тіньового шва. Тому спочатку дуже точно вимірюємо, і тільки потім ріжемо профіль. В кінці остаточно фіксуємо профіль до стіни за допомогою дюбелів.
Якщо ви плануєте встановити світлодіодне освітлення у кімнаті, потрібно спочатку все продумати й спланувати, а вже потім починати роботу. Слідкуйте за шириною тіньової лінії, яка не повинна прилипати до стіни або бути від неї надто далеко.
Каталог рекомендованих товарів
- Розпродаж!Детальніше
Тіньовий шов
Профіль тіньового шва 10×25 мм, без покриття
Алюмінієвий профіль для тіньового шва без покриття, або з фарбуванням у Ral колір. Довжина 3000 та 1950 мм.
Профіль застосовується для створення тіньового шва між стіною і стелею з гіпсокартону 12.5 мм, щоб уникнути стикування і створити ефект стелі, що парить. Дозволяє створити дистанцію від стіни 10 мм та глибиною 25 мм.
При таких розмірах шов практично не проглядається по глибині і …
0 коментарів