Ремонт старої пошкодженої стелі може забрати чимало часу та грошей. Найкращим рішенням у такому випадку може стати натяжна стеля. Це сучасна технологія в дизайні інтер’єрів, яка дозволяє легко і швидко змінити внутрішній вигляд будь-якого приміщення, зробити його модним і привабливим. Натяжні стелі не лише ідеально приховують усі нерівності та пошкодження старих стельових поверхонь, а й дозволяють змінити загальний вигляд кімнати чи офісу до невпізнання, а також реалізувати свої найпотаємніші дизайнерські фантазії.
Що таке натяжна стеля
Натяжна стеля — це велике полотно, яке натягується по всій площині старої стелі та закриває її. Кріпиться полотно по периметру кімнати за допомогою профілю. При цьому профіль тіньового шву монтується таким чином, щоб він був прихований під плівкою. Уся технологія дуже нагадує підвісні стелі, однак де в чому відрізняється. Принципова відмінність полягає в тому, що натяжна стеля зовсім не торкається старої стелі, а всі кріплення розміщуються на стінах.
Якщо трохи зануритися в історію дизайну інтер’єрів, то підвісна тканина під стелею — зовсім не нова ідея. Наприклад, стародавні римляни використовували для оздоблення стелі шовк, у єгиптян був модним льон, а вірмени на стелю підвішували бавовняні полотна. Згодом тенденція була призабута, але у XX століття технологія відродилися, оновилися та успішно використовується в сучасних інтер’єрах.
Види натяжних стель
Найголовніша особливість натяжних стель у тому, що їх завжди можна адаптувати на свій смак і втілити у життя найвибагливіші ідеї. Для цього виробники пропонують різні види натяжних стель:
- 3D — на великій плівці друкується 3D зображення, що створює ілюзію глибини. Популярні мотиви — космос, небо з сонцем і хмарами. Якщо правильно підібрати мотив, 3D-натяжна стеля може мати особливо вражаючий ефект і ідеально вписуватися в сучасний дизайн інтер’єру.
- З дзеркалами — поверхня з дзеркалами відображає простір під нею, що створює відчуття високого приміщення та розкоші. Можна вибирати між незліченними кольорами та варіаціями.
- Матові — виготовляються з матеріалу, що не відбиває світло. Найпопулярнішим кольором є білий, але існує чимало інших відтінків на ваш вибір.
Вибирати натяжні стелі можна також і за матеріалом. Сьогодні на ринку представлено вінілову (полівінілхлоридну) плівку та безшовну тканину на основі поліестерних ниток, просочених рідким поліуретаном. ПВХ-плівка не пропускає воду, але її легко пошкодити навіть невеликим механічним впливом, у неї обмежений діапазон робочих температур. Безшовні стелі набагато міцніші, ніж плівка, але пропускають воду й досить важкі.
Переваги та недоліки
Натяжні стелі, у порівнянні зі звичайними, мають цілу низку переваг:
- Ідеально гладка поверхня без тріщин, яку не потрібно штукатурити і шпаклювати.
- Широкий вибір відтінків і малюнків – різноманітність варіантів кольорів, фактур, матових або глянцевих поверхонь. На мембрані можна надрукувати потрібні зображення.
- Захищає від затоплень зверху.
- Не притягує пил, оскільки є чудовим антистатиком.
- Можливість вмонтувати у тіньовий шов світлодіодну стрічку, щоб створити цікаве освітлення.
- Швидко монтується.
Однак перш ніж встановити таку стелю, потрібно знати й про її певні недоліки:
- Висока ціна в порівнянні з іншими типами стель.
- Монтаж потребує створення сучасного тіньового шва, а також вимагає спеціальних знань, вмінь та обладнання, тому цю роботу краще довірити фахівцям.
- Вразлива до проколів.
- Не витримує низькі температури, тому можна встановлювати тільки в опалювальних приміщеннях.
- Кріпиться по всьому периметру кімнати, тому треба правильно виміряти й вибрати каркас.
Технічне обслуговування
Якщо ваша стара натяжна стеля зносилася або набрид її малюнок, ви можете легко замінити на новий дизайн, не порушуючи конструкцію. У цьому плані ремонт коштуватиме дешевше, ніж звичайної стелі. Однак спочатку вам все ж потрібно рівно прикріпити алюмінієвий профіль по всьому периметру кімнати, на якому триматиметься мембрана. Мити такі стелі також не потрібно, але в житті може трапитися що завгодно. Тому якщо вам колись і доведеться чистити стелю, то використовуйте будь-які миючі засоби, крім абразивних, які можуть пошкодити полотно.
Каталог рекомендованих товарів
- Розпродаж!Детальніше
Тіньовий шов
Профіль тіньового шва 10×25 мм, без покриття
Алюмінієвий профіль для тіньового шва без покриття, або з фарбуванням у Ral колір. Довжина 3000 та 1950 мм.
Профіль застосовується для створення тіньового шва між стіною і стелею з гіпсокартону 12.5 мм, щоб уникнути стикування і створити ефект стелі, що парить. Дозволяє створити дистанцію від стіни 10 мм та глибиною 25 мм.
При таких розмірах шов практично не проглядається по глибині і …
0 коментарів