097-577-63-33   050-144-94-00

Сьогодні дизайнери обирають для оформлення інтер’єрів матеріали й конструкції, які виконують не лише естетичні, а й практичні функції. Саме тому алюмінієвий плінтус дуже популярний. Накладна конструкція з алюмінію не просто приховує щілини на стику стіни й підлоги, а й чудово захищає їх від накопичення дрібного пилу та сміття, маскує комунікації, збільшує строк експлуатації декоративного покриття. Далі розглянемо, як правильно вибрати даний плінтус, щоб він ідеально вписався в дизайн і надійно слугував багато років.

Особливості алюмінієвого плінтуса

Насамперед потрібно зазначити, що профіль алюмінієвий для підлоги не має нічого спільного з прихованим плінтусом. Він не підходить для встановлення прихованих дверей, а як звичайний дерев’яний та пластиковий накладається поверх стіни.

Виготовляють накладні алюмінієві рейки у вигляді суцільного профілю різної форми різьблення. Найчастіше у будівництві використовується найпростіший профіль L-подібної форми. Проте плінтус може бути напівкруглим, прямокутним, мати Г-подібну чи трапецієподібну форму. Зустрічаються також складніші конструкції, якщо потрібно створити ефект підвішування над підлогою чи прокласти кабель для LED-освітлення.

Де використовують алюмінієвий плінтус

Застосування алюмінієвого профілю в дизайні інтер’єрів дуже різноманітне. Ним можна оформлювати житлові, офісні та комерційні приміщення. Окрім того, що метал — це практичний і довговічний матеріал, він ще й має досить стильний вигляд і гармонійно вписується у різні дизайнерські рішення. Безперечно, правильно підібраний алюмінієвий плінтус зробить ваш інтер’єр значно багатшим на вигляд.

Фахівці рекомендують встановлювати профіль з алюмінію насамперед у приміщеннях з підвищеною вологістю: ванній, кухні, туалеті, коридорі та інших кімнатах, де стіни та підлога покрити керамічною плиткою. Оскільки алюміній стійкий до будь-яких миючих засобів і має антикорозійні властивості, такий плінтус не зіпсується, а прослужить чимало років. Профіль з алюмінію також чудово підходить для маскування стиків зі стіною, якщо підлога покрита ламінатом, вінілом, паркетом, дубовою дошкою чи мармуром.

Поширені способи використання алюмінієвого плінтуса

Використання алюмінієвого плінтуса в інтер’єрі цілком залежить від функціональних завдань:

  • для зонування простору — з’єднання на підлозі різних за фактурою матеріалів, (наприклад, плитка і ламінат у квартирах-студіях);
  • для стикування різнорівневого покриття — використовується різнорівневий профіль для фіксування стиків підлоги, що мають різну висоту.
  • для оздоблення зовнішніх та внутрішніх кутів на підлозі й сходах;
  • для оздоблення дверних отворів;
  • для з’єднання робочої поверхні та стіни на кухні.

На що звернути увагу під час вибору профілю з алюмінію

Вибираючи алюмінієвий профіль, зверніть увагу на такі характеристики:

  • форма — можна обрати між прямою та фігурною конструкцією;
  • склад алюмінієвого сплаву — в нього можуть додавати легувальні компоненти для підвищення міцності, твердості та зносостійкості;
  • рівень теплопровідності — бувають «теплі» профілі, які відрізняються наявністю пластикової вставки та можливістю фарбувати у будь-які відтінки палітри RAL, та «холодні», які виготовляються цільною конструкцією і не підходять для інтер’єрів;
  • спосіб декорування — під фарбування, вже пофарбовані та анодовані (імітують покриття дорожчих матеріалів).

Щодо останньої характеристики, то тут ваш вибір обмежується лише вашою особистою фантазією. Хоча зазвичай колір плінтуса добирають в тон підлоги, сміливі дизайнери вдало конфігурують їх з дверми або іншими предметами інтер’єру.

Рекомендовані товари

Категорії: Статті

0 коментарів

Залишити відповідь

Avatar placeholder

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *